“Jak to w ogóle się robi?”/”Jak robi się dredy?”

W dużym skrócie – odpowiednio wydzielone pasmo włosów tapiruje się, a następnie splata się szydełkiem – w ten sposób powstają trwałe dredy.

“Czym się różnią dredy (dready) od dredloków (dreadlocków)?”
Z angielskiego – niczym, jest to nazwa stałych dredów, jednak w Polsce tymi dwoma nazwami rozróżniamy:

  • dredy (ang. dreads, dreadlocks)- fryzura wykonywana z “własnych” włosów, na stałe,
  • dredloki (ang. temporary dreads/dreadlocks)- tymczasowe, doplatane dredy, które można wielokrotnie zdejmować i zakładać, bez “straty” własnych włosów.

“Czy to się myje?”/”Jak to się myje?”
Tak./Normalnie. I w zasadzie tyle by wystarczyło, ale powiemy Wam coś więcej ;).
Dredy myjemy nieco rzadziej niż zwykłe włosy, w końcu nie czeszemy ich i tym samym nie rozprowadzamy sebum na włosach, przez co nie stają się one “tłuste” tak szybko jak zwykłe włosy. Po stosunkowo krótkim czasie skóra głowy normuje wydzielanie sebum, dzięki czemu skóra staje się zdrowsza, a włosy nie przetłuszczają się tak bardzo. Ale za to musimy dbać o dokładne oczyszczenie skóry głowy i bardzo dokładne wypłukanie szamponu ze skóry i z dredów. Pozostawienie resztek szamponu może skutkować łupieżem, tak samo jak częste używanie zbyt mocno oczyszczających szamponów. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej – skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci wszystkich informacji!

“Jak długo schną dredy?”/”Ciężkie są po myciu?”/”Da się z tym pływać?”

Schną dłużej niż zwykłe włosy, wszystko zależy od stopnia ich zbicia, długości, rodzaju włosów. Nabierają wody, więc są cięższe, ale jeżeli nie przesadzimy z przedłużeniem od razu po zrobieniu dredów, a dredy będą rosły swoim naturalnym tempem – skóra głowy i cebulki przyzwyczajają się do dodatkowego obciążenia. A i pływać też można ;).

“Czy później trzeba ściąć na zero?”/”A później będziesz łysa/łysy?”/”A co, jeżeli się znudzą?”
Nie i jeszcze raz NIE! Dredy, nawet te “wiekowe”, można rozczesać (też się tym zajmujemy!). Jednak długość, którą da się uratować zależy od stanu włosów, stopnia zbicia dredów, długości odrostu itp. Średnio jesteśmy w stanie uratować 1/3-1/2 długości włosów.
“Jak często trzeba poprawiać dredy?”
Tak często, jak tego potrzebujesz! Jedni poprawiają je po każdym myciu, inni co miesiąc, co kwartał czy dwa razy w roku. Jeżeli uznasz, że odrost jest spory, dredy nie spełniają Twoich oczekiwań co do wyglądu, wystaje z nich dużo włosków, są pozrastane – umów się na poprawki!
“Czy dredy można farbować?”

Tak – zużywa się sporo farby, ale da się to zrobić.

“Czy to się ściąga na noc?”/”I codziennie to tak to zaplatasz?”
No przecież, że tak! 😉

“A po co Ci to?”
Na to pytanie nie mamy gotowej odpowiedzi 😉


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *